AlemForum
PhotoShop ile 'Shocking Text' Hazılama... Uyeols10
AlemForum
PhotoShop ile 'Shocking Text' Hazılama... Uyeols10
AlemForum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

PhotoShop ile 'Shocking Text' Hazılama...

YazarMesaj
Captain Mactavish
Admin
Admin
Captain Mactavish

PhotoShop ile 'Shocking Text' Hazılama... Empty
MesajKonu: PhotoShop ile 'Shocking Text' Hazılama...   PhotoShop ile 'Shocking Text' Hazılama... EmptyCuma Eyl. 10, 2010 4:30 pm

1. Adım
400x400 pixellik "transparent" background'a sahip yeni bir döküman açın. Ve bu layer'ı "Arka" olarak adını değiştirin.
PhotoShop ile 'Shocking Text' Hazılama... Ayar15qy

2. Adım
Edit -> Fill diyerek içini siyaha boyayın.

3. Adım
İstediğiniz bir fontla büyük bir yazı yazın. Mesela ben 72 pt ve Impact fontu ile yazdım.
PhotoShop ile 'Shocking Text' Hazılama... Ayar28ji

4. Adım
Layer > Rasterize > Type adımını uygulayalım. Ve bu yazının olduğu Layer'ın adını " Text" olarak değiştirelim.

5. Adım
Şimdi Layer -> Duplicate Layer diyelim ve bunu da "Text2" olarak adlandıralım. Sonra sağ aşağıdaki Layers Panel'den Text 2'nin yanındaki göze tıkla¤¤¤¤¤ gözü kapayalım. Bu sayede bu layer görünmez olacaktır.

6. Adım
Şimdi yine sağ alttaki Layers Panel'den "Text" layer'ına tıklayalım ve onu seçelim. Seçtikten sonra üstteki menüden Layer > Merge Visible diyelim. 4.,5. ve 6. adımın sonucunda böyle bir ekran olmalı:
PhotoShop ile 'Shocking Text' Hazılama... Ayar38qw

7. Adım
Şimdi Edit > Transform > 90 CW diyelim. Sonra Filter >Stylize > Wind tabına girelim. Önce "Direction" kısmı "From the Right" olacak. Ok dedikten sonra bir kere de CTRL+F diyoruz. Böylece 2 kere Wind efekti vermiş olmalı. Sonra aynı şekilde fakat bu sefer "Direction" kısmı "From the Left" olacak. Tabii yine 2 tane Wind efekti vermemiz lazım. CTRL+F'e basmayı unutmayın!
PhotoShop ile 'Shocking Text' Hazılama... Ayar46ne

8. Adım
Edit -> Transform > 90 CCW diyelim. Şimdi aynen 7. Adımda olduğu gibi Filter >Stylize > Wind efektini bir sağdan bir soldan uygulayalım. Ama bu sefer CTRL+F'e basmayın! Yani 1 kere Wind Efekti verilecek!
PhotoShop ile 'Shocking Text' Hazılama... Ayar54ch

9. Adım
Filter > Distort > Ripple efektini uyguluyoruz. (Hiç bir ayarına dokunmadan)
PhotoShop ile 'Shocking Text' Hazılama... Ayar68bv

10. Adım
Image > Adjustments > Hue/Saturation tabına girelim. Burada Colorizeseçeneğine tik atarak istediğiniz rengi seçiyorsunuz. Mesela ben yeşil seçtim.
PhotoShop ile 'Shocking Text' Hazılama... Ayar72fc

11. Adım
Şimdi sağ alttaki Layers Panel'den "Text2" layer'ına tıklayalım ve Select > Load Selection diyelim. Yazımız aşağıdaki gibi seçilmiş olmalı.
PhotoShop ile 'Shocking Text' Hazılama... Ayar82lr

12. Adım
Select > Contract tabına girerek 2 px seçip OK diyelim. Sonra 5. Adımda hatırlarsanız göze tıkla¤¤¤¤¤ layer'ı görünmez yapmıştık şimdi tekrar göze (olmayan) tıkla¤¤¤¤¤ Layer'ı görünür yapalım. Son olarak Edit > Fill diyerek yazımızın içini siyaha boyayalım. Artık hazırız Layer -> Flatten Image diyerek bitiriyoruz. İşte sonuç:
PhotoShop ile 'Shocking Text' Hazılama... Sonuc5mr

Alıntıdır!
https://alem.forummotion.com

PhotoShop ile 'Shocking Text' Hazılama...
1 sayfadaki 1 sayfası